Заступник директора з НВР
Дмитро Васильович Карман
+380 93 065 25 78
Заступник директора з НВР
Дмитро Володимирович Варакін
+380 67 937 65 62
Менеджерка
Ольга Анатоліївна Трачевська
+380 99 185 06 92
Кожен учасник навчального процесу має персональний логін і пароль для входу на освітню платформу Google Classroom. Індивідуальні консультації з предметів в Viber, Telegram, ZOOM.
Кожен учасник навчального процесу має персональний логін і пароль для входу, на головній сторінці електронного щоденника є інструкції для всіх учасників навчального процесу, менеджери займаються організацією і комунікацією при роботі з електронним щоденником. Відповідальна – менеджерка Трачевська Ольга Олександрівна.
Організація дистанційного та онлайн освітнього процесу під час воєнних дій відрізняється від очного навчання дітей у першу чергу тим, що дітям СКЛАДНІШЕ ВЧИТИСЯ ВДОМА. Кожна третя дитина перебуває у стресовому стані/тривозі, пов’язаній зі сформованими обставинами. Однією зі складових стресу є втрата тієї стабільності та структурованості (зарозумілості), яка була, коли дитина мала чіткий режим, розклад і розуміння, що за чим йде.
Стрес – це не найсприятливіший грунт для розвитку. Для того, щоб допомогти дитині створити позитивну атмосферу для навчання, систематизувати і структурувати (тобто зробити зрозумілим) цей процес, пропонуємо такі кроки.
Стабільність і зрозумілість – це те, що для дітей створює якусь зону безпеки. Адже, саме в безпеці діти прагнуть розвиватися, вчитися і пізнавати світ. Складіть новий розклад для дитини. Розмістіть його на видному місці, намагайтеся дотримуватися режиму дня (підйом в один і той же час, перерви, прийом їжі тощо). Режим позитивно позначається і на нервовій системі дитини.
Якщо немає своєї кімнати, то хоча б свій чуточок (обов’язково ввімкнений екран монітору чи телефону та наявні навушники). Де будуть ТІЛЬКИ потрібні для «цього» уроку матеріали. Усі зайві предмети, що відвертають увагу, доцільно прибрати. Також на працездатність дитини впливає світло. Яскраве і холодне освітлення стимулює мобілізацію систем організму і підвищує пильність.
Дитина не повинна сидіти в піжамі. Вона і так навчається вдома (у дітей будинок не асоціюється з навчальною діяльністю, а більше з відпочинком). Учневі буде значно простіше надіти на себе «роль учня» і «переключитися» на заняття, якщо він буде одягнений у відповідний (асоціюється з навчанням) одяг.
Фокус уваги школяра на відеоконференції/уроці 20-30 хвилин. Не більше. Дитина докладає чимало зусиль, аби сконцентруватися і зрозуміти, що їй через екран намагаються донести. Енергії витрачається більше, ніж на звичайному уроці. Тому вкрай важливо, аби діти перемикали свою увагу і відпочивали між уроками (по можливості не в гаджетах).
Нові умови навчання, тиск суспільства, страхи і тривога заважають дитині розуміти і читця як раніше. Отже, якщо помітили, що оцінки й успішність вашого сина/дочки погіршилася – НЕ СВАРІТЬ І НЕ ТИСНІСТЬ, а навпаки, зверніть увагу на ситуацію. Адже це може бути однією з ознак стресу. Дитина потребує допомоги і відкритого діалогу з батьками. Зараз як ніколи вдалий час для перегляду і переоцінки вимог стосовно дитини.
Не змушуємо дитину , а мотивуємо! Спробуйте переконати дитину в тому, що система примусу відходить в минуле. Кожна людина в сучасному світі розуміє ту міру відповідальності за своє життя, яку вона несе. Ніхто не допоможе тобі стати освіченою і успішною людиною, якщо ти сам не захочеш і не навчишся цього. Дистанційна освіта дає унікальний шанс довести самому собі, чого ти вартий. Але батьки повинні усвідомлювати, що такий рівень відповідальності за своє життя дитина отримує з часом. І головна мета батьків – допомогти своєму школяреві це зрозуміти і створити максимально комфортні умови для того, щоб він зміг оволодіти навичками онлайн-навчання.
Водночас не забуваймо відзначати ї успіх. Якщо порівнюємо, то тільки із самим собою. Навчайте дітей помічати хороше в обставинах, що склалися, розмовляйте, хваліть і підтримуйте.
Ось такі базові та найнеобхідніші правила, що допоможуть правильно організувати процес дистанційного навчання.
«Психологічна безпека дорослих та дітей під час повітряної тривоги у школі»: створено новий безкоштовний онлайн-курс для освітян
Це буде корисно для усіх, хто працює з дітьми та для батьків.
Курс розроблено в рамках Програми «Безпечна школа», яка реалізується Фонд Східна Європа у співпраці з #ДСНС, Міністерство освіти і науки України та МВС України.
Пройти навчання та отримати сертифікат можна безкоштовно на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло за посиланням.
З курсу ви дізнаєтесь:
Окрім теоретичного матеріалу, в онлайн-курсі багато ігор та вправ, які допоможуть приборкати тривожність і повернутись у ресурсний стан.
Джерело: ДСНС
1.Час роботи школи в онлайн режимі.
1.1. Форма навчання «Ранковий онлайн» з 09.00 до 15.00 згідно з розкладом.
Після закінчення останнього уроку, учні 1-7-х класів роблять перерву на обід та з 14.00 до 15. 00 – час на самопідготовку з тьютором (5-ті, 7-А класи), з класним керівником (1-4-ті, 6-ті, 8-мі класи).
1.2. Форма навчання «Ранковий онлайн "+"» (учні 5-7-х класів), що обрали цей навчальний пакет, займаються виконанням домашніх завдань, розвиваючих вправ, слуханням аудиокниг, переглядом кінофільмів і мультфільмів, відвідуванням віртуальних музеїв та рухливих ігор. До 17.00.
1.3. Протягом перерви в 1-4-х класах з 11.40 до 12.00, в 5-11-х класах з 10.30 до 10.50, проводяться онлайн фізичні руханки вчителями фізичної культури. На інших перервах вчителі та тьютори проводять рухливі ігри.
1.4. Починаючи з 15.00 з понеділка по п'ятницю проводяться факультативні заняття (інформатика 7-9 класи, польська мова 5-8 класи).
1.5. Форма навчання «Вечірній онлайн» з 16.00 до 19.20 згідно з розкладу.
2. Робота учнів дистанційної форми навчання проводиться за власним розкладом, матеріал розміщений на окремій платформі.
3. Виховна, психологічна робота проводиться відповідно до планів кожного класного колективу.
Портал «Нові знання» (nz.ua) доступні 60 інтерактивних електронних підручників для 1-5 класів за програмою НУШ.
https://d-learning.com.ua/
https://ua.mozaweb.com/
https://lib.imzo.gov.ua/yelektronn-vers-pdruchnikv/
https://lms.e-school.net.ua/
https://lms.e-school.net.ua